top of page

        Свято Стрітення в садочку  зустрічаємо, Весну-красну закликаємо!

  

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           15 лютого відзначають Свято Стрітення в Україні. У народному українському побуті це свято здавна символізує зустріч Зими з Весною. Кажуть, що "у цей день зима весну зустрічає, заморозити її хоче та лише сама від цього хотіння страждає". І саме в цей день в ЗДО №29 «Золотий півник» пройшло  свято зустрічі Зими з Весною. Малята дізнались як з давніх давен люди вірили, що на Стрітення, обов’язково, має «змагатися зима з весною». В цей день вони зустрічаються, і хто переможе - тому до кінця місяця і господарювати. Педагоги закладу Водоп'янова К., Ігнатченко К., Тищенко М., Райкова О., Натолока Н., Ясінова С., Ткаченко О., Бухтіярова Т., Фостикова А., практичний психолог Атаманчук О., та керівник музичний Сіліванова І. виконували ролі Зими та Весни, створювали святкову атмосферу,  організовували з дітьми  ігри-розваги, під час яких діти демонстрували свою спритність та винахідливість. Яскраве, веселе свято супроводжувалось веселими  веснянками. 

          Пригадали ведучі  ще про один звичай – випікання пташок «жайворонків». Люди вірили, що птахи на своїх крилах приносять з далекого краю Весну, проганяють холодну Зиму. Цікавим сюрпризним моментом було для дітей пригощання смаколиками у вигляді жайворонків кухарі закладу спекли для наших діточок «жайворонків». Діти на святі з нетерпінням чекали приходу Весни і Зими з піснями, іграми, веселощами.  

           Свято Стрітення подарувало гарний настрій, задоволення,  позитивні емоції усім учасникам освітнього процесу. 

 

                                                                                                  Директор ЗДО № 29 «Золотий півник», Лілія Деревянко

 

 

 

 

  Міністерство освіти і науки затвердило новий

                      Базовий компонент дошкільної освіти

                                      документ затверджений наказом №33 від 12 січня 2020 року

        Нова редакція документа має забезпечити наступність між дошкільною освітою та НУШ. Оновлений документ заснований на компетентнісному підході, як і Державний стандарт початкової освіти.

Він визначає вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей дошкільнят за такими освітніми напрямами:

  • особистість дитини;

  • дитина в сенсорно-пізнавальному просторі;

  • дитина в природному довкіллі;

  • гра дитини;

  • дитина в соціумі;

  • мовлення дитини;

  • дитина у світі мистецтва.

       Ключові компетентності Базового компонента дошкільної освіти продовжуються в Держстандарті початкової освіти за окремими освітніми галузями. Наприклад, освітні напрями “Дитина в природному довкіллі” та “Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі” продовжуються математичною та природничою освітніми галузями, а “Дитина у світі мистецтва” – мистецькою та технологічною.

Наступність між дошкільною та початковою освітою також забезпечуватиметься через формування наскрізних умінь, що є спільними для дошкільної та початкової освіти:

  • виявляти творчість та ініціативність;

  • керувати емоціями;

  • висловлювати та обґрунтовувати власну думку;

  • критично мислити;

  • ухвалювати рішення;

  • розв’язувати проблеми та співпрацювати в колективі.

Ознайомитись із компонентом можна у документі нижче:

1613507781426.jpg

 

МІСЯЧНИК БЕЗПЕКИ 2020 р.
        З 23.11 по 18.12. 2020р. у дошкільному навчальному закладі проводився Місячник безпеки життєдіяльності. Головна мета Місячника – поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки, захисту життя у надзвичайних ситуаціях (НС) та удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогічних працівників з питань захисту і дій в умовах НС.
       В рамках проведення Місячника безпеки дитини проведено низку цікавих заходів. Серед них спеціальні заняття з ОБЖД, виставки дитячих малюнків та дидактичних посібників, режимні моменти,  спостереження, дидактичні, розвиваючі,сюжетно- рольові та рухливі ігри, моделювання ситуацій.
       На тематичних заняттях діти в ігровій формі вивчали дорожні знаки, разом гасили «Кішкін дім», рятували потерпілих героїв казки, приймали активну участь в спортивних естафетах з елементами бігу, стрибків, кидання м’яча, що, в свою чергу, сприяло розвитку інтересу дітей до активної рухливої діяльності, формуванню потреби в систематичних заняттях фізичними вправами. Малюки ділились знаннями про поняття «пожежа», правила поведінки під час пожеж, викликали пожежну службу за телефоном «101».
       Також дошкільнята активно відтворювали отриманий досвід в сюжетно-рольових іграх за темами «Рятувальна служба – ДСНС» та охорони здоров’я і життя дітей. 
       У результаті різноманітних форм роботи у ДНЗ впорядковано необхідну нормативну документацію з проведення запланованого заходу. Розроблено методичні рекомендації, пам’ятки, ділові ігри, конспекти занять з дітьми на різну тематику: «Коли я сам вдома», «Голосистий телефон», «На дорозі, в місті, вдома – все безпечно і знайомо» «Сірник маленький, а біда велика», «Сигнал «Увага, всім!» та ін.. На групах, у коридорах ДНЗ розміщені тематичні стенди на різну тематику з питань безпеки життєдіяльності: «Правила безпеки на воді», «Коли я сам вдома», «Пожежник-рятувальник» та інші.
       Проведені заходи допомогли сформувати у дітей пріоритет здорового способу життя; познайомили з основними принципами та закономірностями життєдіяльності людини в природному й соціальному середовищі, спрямованими на збереження життя й зміцнення здоров’я; навчили  методам самозахисту в умовах існування загрози для життя.
изображение_viber_2020-12-11_10-33-13.jp
bottom of page