Свято Стрітення в садочку зустрічаємо, Весну-красну закликаємо!
15 лютого відзначають Свято Стрітення в Україні. У народному українському побуті це свято здавна символізує зустріч Зими з Весною. Кажуть, що "у цей день зима весну зустрічає, заморозити її хоче та лише сама від цього хотіння страждає". І саме в цей день в ЗДО №29 «Золотий півник» пройшло свято зустрічі Зими з Весною. Малята дізнались як з давніх давен люди вірили, що на Стрітення, обов’язково, має «змагатися зима з весною». В цей день вони зустрічаються, і хто переможе - тому до кінця місяця і господарювати. Педагоги закладу Водоп'янова К., Ігнатченко К., Тищенко М., Райкова О., Натолока Н., Ясінова С., Ткаченко О., Бухтіярова Т., Фостикова А., практичний психолог Атаманчук О., та керівник музичний Сіліванова І. виконували ролі Зими та Весни, створювали святкову атмосферу, організовували з дітьми ігри-розваги, під час яких діти демонстрували свою спритність та винахідливість. Яскраве, веселе свято супроводжувалось веселими веснянками.
Пригадали ведучі ще про один звичай – випікання пташок «жайворонків». Люди вірили, що птахи на своїх крилах приносять з далекого краю Весну, проганяють холодну Зиму. Цікавим сюрпризним моментом було для дітей пригощання смаколиками у вигляді жайворонків кухарі закладу спекли для наших діточок «жайворонків». Діти на святі з нетерпінням чекали приходу Весни і Зими з піснями, іграми, веселощами.
Свято Стрітення подарувало гарний настрій, задоволення, позитивні емоції усім учасникам освітнього процесу.
Директор ЗДО № 29 «Золотий півник», Лілія Деревянко
Міністерство освіти і науки затвердило новий
Базовий компонент дошкільної освіти
документ затверджений наказом №33 від 12 січня 2020 року
Нова редакція документа має забезпечити наступність між дошкільною освітою та НУШ. Оновлений документ заснований на компетентнісному підході, як і Державний стандарт початкової освіти.
Він визначає вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей дошкільнят за такими освітніми напрямами:
-
особистість дитини;
-
дитина в сенсорно-пізнавальному просторі;
-
дитина в природному довкіллі;
-
гра дитини;
-
дитина в соціумі;
-
мовлення дитини;
-
дитина у світі мистецтва.
Ключові компетентності Базового компонента дошкільної освіти продовжуються в Держстандарті початкової освіти за окремими освітніми галузями. Наприклад, освітні напрями “Дитина в природному довкіллі” та “Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі” продовжуються математичною та природничою освітніми галузями, а “Дитина у світі мистецтва” – мистецькою та технологічною.
Наступність між дошкільною та початковою освітою також забезпечуватиметься через формування наскрізних умінь, що є спільними для дошкільної та початкової освіти:
-
виявляти творчість та ініціативність;
-
керувати емоціями;
-
висловлювати та обґрунтовувати власну думку;
-
критично мислити;
-
ухвалювати рішення;
-
розв’язувати проблеми та співпрацювати в колективі.
Ознайомитись із компонентом можна у документі нижче: